Gen Era olarak 2013 yılında ilk kurulduğumuz günden itibaren moleküler tanı ve yaşam bilimleri alanında ülkemizin öncü girişimi olmak için sıkı bir çalışma içerisindeyiz. Yeni nesil multi-omik çözümlerle yaşam kalitesini artırmak vizyonumuzla; Gen Era’nın sistemli ve sürdürülebilir olarak büyümesi, bölgesel pazarlarda da lider bir firma olması amacıyla çıktığımız bu yolda, yolculuğumuzun en önemli adımlarından birisi olarak gördüğümüz süreçlerimizin dijitalleştirilmesi ve uluslararası olma hedefimizi de destekleyecek şekilde 2023 yılı Aralık ayı itibariyle yeni bir yönetim kurulu oluşturduğumuzu paylaşmak isteriz.  

Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Topaloğlu, Yönetim Kurulu Başkanvekilimiz Alper Emrah İşeri, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Genel Müdürümüz Hasan Ulaş Özcan ile deneyimleri ve bilgi birikimleriyle hedeflerimize ulaşma yolunda bizlere güç katacak olan Turgay Aytaç ve Dr. Can Bora Ünal yeni Yönetim Kurulu Üyelerimiz olarak aramıza katılmışlardır.

Turgay Aytaç (Dijital Transformasyon)

1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden lisans (BS) derecesi, yine aynı bölümden 1987 yılında yüksek lisans (MS) derecesi ile mezun olmuştur. Uzun yıllar bilişim sektöründe girişimcilik ve kurucusu olduğu şirketlerde yöneticilik yapmıştır. Logo Yazılım’ın 1984’teki kurucuları arasında yer almıştır. Logo şirketler grubunda 25 yıldan uzun bir süre ürün geliştirme ve araştırma bölümlerini yönetmiştir. 2016 yılından bu yana Avrupa Birliği teknoloji girişimlerine verilen proje destek programında (EU EIC Pilot) hakemlik, koordinatörlük ve danışmanlık görevlerini yürütmektedir.

Dr. Can Bora Ünal (Ar-Ge, Kalite ve Süreç Geliştirme)

Tıp doktoru olarak eğitim aldıktan sonra, farmakoloji alanında uzmanlaşmış ve özellikle moleküler genetik, enstrüman tasarımı ve bilgisayar bilimi gibi farklı disiplinlerde de deneyim kazanmış bir profesyoneldir. ABD’de University of Missouri -Kansas City’de doktora sonrası araştırmacı olarak çalışarak uluslararası düzeyde eğitim ve deneyim kazanmıştır. Biyoteknoloji alanındaki öncü isimlerinden biri olup, 1996 yılında İontek A.Ş’yi kurarak Türkiye’nin ilk biyoteknoloji şirketlerinden birini hayata geçirmiş ve bu şirket aracılığıyla ilk defa sentetik DNA üretimine öncülük etmiştir.

Gen Era olarak Turgay Aytaç ve Dr. Can Bora Ünal’a hoş geldiniz der, hedeflerimize ulaşmak için çıktığımız bu yolculuk için duyduğumuz heyecanı ve mutluluğu bir kez daha paylaşmak isteriz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*