Proje Hizmetleri

Proje Hizmetleri

Gen Era, araştırma amaçlı akademik projelerinizde, Türkiye’deki yüksek teknoloji laboratuvarlarında hızlı ve profesyonel çözümler sunuyor. Gelişmiş altyapısı ile yeni nesil dizileme, mikroarray ve damlacıklı dijital PCR (ddPCR) yaklaşımlarını kullanarak klinik çalışmalardan mikrobiyolojiye kadar sayısız alanda analiz hizmeti sunuyor. Sunulan hizmetlerin tamamında, uzman biyoinformatik ekibimiz ile temel ve ileri analizler, biyoistatistik uygulamaları sağlıyoruz.

Hizmet Alanları:

Mikroarray

illumina’nın yüksek yoğunluklu özel ve konsorsiyum mikroarray çipleri ile insan, hayvan ve bitki genotiplemesi sunuyoruz. Agrigenomik temelli çalışmalardan, klinik GWAS tabanlı çalışmalara kadar tüm alanlarda uygun maliyet ile yüksek veri çıktısı sağlıyoruz.

Metilasyon Analizi

illumina MethylationEPIC mikroarray çipleri ve yeni nesil dizileme yaklaşımları ike ile genom genelinde bilinen CpG, CHH, ve CHG bölgelerindeki ve ENCODE, FANTOM5, ve Epigenomics RoadMap Consortium tarafından tanımlanmış bölgelerin metilasyon profilini yüksek çözünürlükte analizini sağlayıyoruz.

RNA Dizileme

Ökaryotik ve prokaryotik organizmalar için tüm transkriptom, mRNA ve small RNA dizileme ile ekspresyon profillerini çıkarıyoruz. Tüm analiz sonuçları, detaylı biyoinformatik analizler ile gruplar arasında anlamlı değişiklik gösteren gen ve yolaklar görsel açıdan zengin ve bilimsel bir rapor ile paylaşılıyor.

Tümor Profillendirme & Somatik Varyant Analizi

Yeni nesil dizileme ve ddPCR yaklaşımları ile solid / sıvı biyopsi örneklerinde yüksek çözünürlüklü somatik varyant, füzyon ve ekspresyon profillendirmesi ve sonuçların detaylı anotasyon ve raporlanamasını gerçekleştiriyoruz.

Hedefli Dizileme

Belirli bir bölgeye özgü varyantların ihtiyaca yönelik hazırlanmış veya kullanıma hazır kitlerle yeni nesil dizileme ile yüksek güvenilirlikte sonuçlandırıyoruz.

16S rRNA ve Shotgun Tabanlı Metagenomik

Çevresel örneklerden yüksek çözünürlüklü mikrobiyal profillendirme ve tüm genom dizileme hizmetleri sunuyoruz. Metagenomik analizlerde, %0.1 oranındaki ökaryotik, arkeal, prokaryotik veya viral taksonları yüksek güvenilirlik ve hassasiyet ile tespit edebiliyoruz.

Tüm Genom, Tüm Ekzom ve Klinik Ekzom Dizileme

Ökaryotik, arkeal, prokaryotik ve viral (DNA/RNA) türlerine yönelik re-sequencing ve de novo dizileme hizmetleri sunuyoruz. İnsan uygulamalarında, bu yaklaşımlar ile nadir genetik varyantları güvenilir ve etkili bir şekilde saptanmasını ve yorumlanmasını sağlıyoruz.

Uzman ve Tecrübeli Ekip

Endemik türlerin tüm genom dizilemesinden endüstriyel atık suların metagenomik profillemesine kadar yüzlerce farklı çeşit Ar-Ge projesinde başarıyla hizmet vermekteyiz.

Hızlı Sonuç

Biyoinformatik analizler için ortalama hizmet süremiz 2-5 gündür. Gelişmiş analizlerimiz ise genellikle bir hafta içinde tamamlanır.

Özelleştirilmiş Rapor ve Veri Görselleştirme

Proje sonunda görsel olarak zengin ve anlaşılması kolay biyoinformatik analiz raporları sunuyoruz. Görsel ve grafikleri, seçtiğiniz derginin formatı ile tamamen uyumlu olacak şekilde hazırlıyoruz.

Eğitim ve Destek

Yeni analiz teknolojilerinin ve gelişmiş istatistiksel yöntemlerin anlaşılması zor olabilmektedir. Bu nedenle biyoinformatik ekibimiz ile, tamamlanan projelerin ardından, uygulanan test ve yaklaşımlara yönelik proje sahiplerine eğitimler sunmaktayız.

Yeni Nesil Genomik Hizmetler

  • 3 illumina NextSeq NGS Platformu
  • 9 illumina MiSeq NGS Platformu
  • 2 illumina iScan Array Platformu
  • BioRad Droplet Digital PCR (ddPCR)

Yüksek Numune ve Veri Hacmi

  • Aylık 20 Tb genetik veri üretimi
  • Aylık 500+ WES/CES testi
  • Aylık 2000+ genetik test

Kapsamlı Uygulama ve Analiz Desteği

  • Biyoinformatik Analiz Desteği
  • Klinik Yorumlama Desteği
  • Uzman Uygulama ve Biyoinformatik Ekibi

 

Sonraki

Detaylar için tıklayın.